Lokalna Grupa Działania POLESIE

Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

AKTUALNOŚCI

 • 18.01.2017 r.


  Formularz zgłoszeniowy - wersja edytowalna
  Formularz zgłoszeniowy - wersja do druku

 • 18.01.2017 r.
  Terminy wywozu nieczystości stałych i segregowanych z gospodarstw indywidualnych w Gminie Wierzbica w roku 2017. (więcej ...)

  >>> kliknij tutaj, aby sprawdzić terminy <<< • 12.01.2017 r.
  Dnia 10.01.2017 r. w Zespole Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy odbyło się spotkanie zawodników i zawodniczek ULKS "SUPLES" Wierzbica z władzami szkoły i gminy. Zaproszenie wychowanków trenera Andrzeja Gruszkowskiego, przyjęli: Wójt Gminy Wierzbica Andrzej Chrząstowski, Dyrektorzy Zespołu Szkół - Mieczysława Sołtys i Grażyna Kraska oraz wychowawczynie klas sportowych o profilu zapasy z lat 2008 - 2016: Katarzyna Hanc, Marta Kozak, Jolanta Seroka.
  Na spotkanie zaproszony został również wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego do spraw kobiet - Mieczysław Czwaliński.
  Powodem spotkania było zdobycie przez ULKS "SUPLES" Wierzbica tytułu Klubowego Mistrza Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet za rok 2016 r.
  Chłopcy trenujący w ULKS "SUPLES" Wierzbica i występujący w barwach MKS "Cement" Gryf Chełm przyczynili się do zdobycia III miejsca Klubowego Mistrza Polski Młodzików w stylu klasycznym.
  Na sukces zawodniczek "SUPLESU" Wierzbica złożyły się całoroczne , bardzo dobre występy w ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych, były to:
  * I miejsce w turnieju w Chełmie - kwiecień 2016 r.
  * I miejsce - Stoczek Łukowski - maj 2016 r.
  * I miejsce - Olsztyn - czerwiec 2016 r.
  * II miejsce - Milicz - wrzesień 2016 r.
  * I miejsce - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek - Piotrków Trybunalski (Gomulin) - wrzesień 2016 r.
  * III miejsce Mistrzostwa Polski Młodziczek - Siedlce - listopad 2016 r.
  W drużynie Klubowego Mistrza Polski - ULKS "SUPLES" Wierzbica wystąpiły - Nicola Studzińska, Natalia Gorczyca, Wiktoria Kamela, Kaja Korcz, Kinga Pudełko, Dagmara Branicka, Natalia Karbowiak, Emilia Grajper. W turniejach stratowały też zapaśniczki "Tajfuna" Ruda Huta - Karolina Dubij, Monika Dadas, Alicja Wójtowicz i Klaudia Borysiuk.
  W sukces ULKS "Suples" Wierzbica znaczący wkład wnieśli współpracujący trenerzy Mirosław Czwaliński i Zdzisław Biały.
  W całorocznych przygotowaniach do zawodów mają swój udział także wychowanki: Aleksandra Wronka, Małgorzata Jedut i Kamila Dziedzic. Nie sposób nie wspomnieć o wychowankach "SUPLESU", które są w kadrze narodowej juniorek - Dorota Struszewska, Marlena Kister, i kadetek - Aleksandra Łysomirska i Patrycja Dudek, są to potencjalnie kandydatki do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w bieżącym roku.
  W suplesie trenują także chłopcy: Karol Kamela, Robert Dudek, Kacper Gajdemski, Patryk Kawalec i Mikołaj Łopatniuk.
  Zapaśniczki i zapaśnicy ULKS "SUPLES" Wierzbica i ich trener Andrzej Gruszkowski zapowiadają, że będą pracować na równie udany rok 2017 i składają wszystkim życzenia szczęśliwego i dobrego Nowego Roku. • 12.01.2017 r.
  Dnia 5 stycznia 2017 r. w Lublinie odbyła się uroczysta konferencja pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego podsumowująca Projekt pn.: "Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania", realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przez Województwo Lubelskie przy współpracy gmin z województwa lubelskiego.
  W ramach projektu mieszkańcy Gminy Wierzbica mogli ubiegać się o bezpłatny demontaż, transport eternitu oraz w przypadku rodzin najuboższych o dofinansowanie nowych pokryć dachowych.
  Pomoc w latach 2014-2016 w postaci dostawy darmowej blachy, folii i gąsiorów kalenicowych dostało 32 rodziny z terenu Gminy Wierzbica, natomiast 18 rodzin uzyskało dotacje na usługę darmowego demontażu oraz utylizacji eternitu.
  Łącznie w ramach projektu unieszkodliwiono ok. 100 ton szkodliwego dla człowieka i środowiska naturalnego eternitu.
  Gmina Wierzbica otrzymała podziękowania za szczególne zaangażowanie w realizacji projektu, które z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego odebrał Pan Andrzej Chrząstowski - Wójt Gminy Wierzbica. • Archiwum aktualności